Принцип роботи твердопаливного котла
Оскільки твердопаливні котли користуються зростаючим попитом, перш ніж визначитися з вибором моделі, має сенс розібратися з принципом роботи такого пристрою. На даному етапі існує кілька варіантів опалювальних приладів, що працюють на твердому паливі, і конструкції у них абсолютно різні. Зрозуміло, мова йде про піролізних моделях і агрегатах тривалого горіння. Варто врахувати, що, незважаючи на відмінності, про які ми розповімо далі, дане обладнання має чимало спільного. Значною мірою це відноситься до переваг, яких у твердопаливних котлів безліч.
Зокрема, практично всі види опалювальних приладів, що працюють на твердому паливі, відрізняються:
- відсутністю жорстких вимог до енергоресурсу — брикети вугілля, дрова, пеллети, тріски і так далі, ніяких обмежень;
- простотою конструкції, що дозволяє гарантувати максимальну стійкість до зношування;
- оптимальною вартістю;
- високою ефективністю, особливо в комплекті з буферною ємністю.
Недолік у твердопаливних котлів теж загальний. Вони вимагають своєчасної періодичної чистки і завантаження палива.
Піролізні котли
У звичайній дров'яної печі згоряння палива відбувається безпосередньо в топці, після чого гарячий дим виходить в трубу, попутно забезпечуючи ефект гріючої стіни. Відомо, що вогонь неможливий без доступу кисню, обсяг якого регулюється за допомогою дверцят піддувала. Однак піролізний котел являє собою конструкцію, в якій горіння забезпечується спеціально деяким недоліком кисню. В результаті складних умов, паливо не просто згоряє, але розкладається на декілька компонентів. Ключовим для нас є піролізний газ, що виділяється палаючими дровами. Оскільки цей матеріал дуже горючий, він також згорає ще до виходу з системи. Але не в самій топці, а в трубі спеціальної форми, що розташована безпосередньо над топкою. Таким чином, в піролізних котлах один і той же матеріал згорає в два етапи. Завдяки цьому таке обладнання виключно ефективно для монтажу водяної системи опалення з трубами і радіаторами.
Котли тривалого горіння
Основною відмінністю котла тривалого горіння є напрямок руху полум'я. Люди з дитинства знають, що, як гаряче повітря, так і язики вогню рухаються знизу вгору. Саме за цим принципом закладаються дрова і гілки при розведенні багаття. Проте в котлах цього типу все з точністю до навпаки. Спеціальна конструкція виключає доступ кисню в нижній частині закладки. Повітря надходить по спеціальній трубі тільки на верхній рівень палива. Зрештою, воно і згоряє першим. Коли верхній шар прогорає до рівня золи, відкривається наступного. У підсумку, полум'я поширюється зверху вниз.
У цієї системи є кілька переваг, завдяки яким твердопаливні котли верхнього горіння користуються максимальним попитом. Такі опалювальні прилади відрізняються:
- максимальними перервами між закладками палива — аж до одного – двох разів на добу;
- міцністю конструкції;
- простотою експлуатації;
- високою ефективністю;
- можливість роботи на будь-якому твердому паливі.
Якщо ви проживаєте в приватному секторі і хочете оновити систему опалення будинку, твердопаливні котли з великою періодичністю закладок можуть бути відмінним рішенням. Звичайно, вони зажадають більше догляду, ніж газові, зате ви перестанете залежати від тиску газу в газопроводі та зростання тарифів на нього. Досить запастися дровами або вугіллям влітку, щоб весь опалювальний сезон у вашому домі було тепло і затишно.