Кошик
1447 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи зараз не робочий час чи вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчою робочою годиною.

САНТЕХНІКА ОПАЛЕННЯ ВОДОПРОВІД
+380 (97) 094-53-51
+380 (50) 682-28-82
+380 (67) 430-34-01

Для чого потрібна буферна ємність

Вперше вибираючи систему для обігріву приватного будинку, багато хто задається питанням, чим відрізняється опалення з буферною ємністю від звичайного одноконтурного. Питання справді актуальне, адже придбання теплоаккумулятора потребує додаткових вкладень, плюс з його появою зростають витрати на обв'язку і супутні матеріали. У даній статті ми розповімо про те, навіщо потрібні буферні ємності, що вони собою представляють, і де їх установка є найбільш вигідним рішенням.

 

Що таке бак теплоаккумулятора

Буферна ємність являє собою бак з зовнішньою теплоізоляцією, чий обсяг прямо залежить від декількох чинників (розміри будинку, маса теплоносія, температура і так далі). Розрахунок необхідного обсягу робиться згідно з формулою Q = c × m × ∆t, де Q - витрачений кількість енергії, c - питома теплоємність рідини, m - маса теплоносія а ∆t - різниця температур в градусах. Наприклад, для ефективної експлуатації в системі опалення будинку площею 150 квадратних метрів, потрібно бак на 1300 літрів.

Сама буферна ємність є природним теплоаккумулятором, встановленим між джерелом тепла (будь нагрівальне обладнання, крім газового котла), та системою радіаторів. Гаряча вода надходить спочатку в нього, а вже потім в труби опалювальних приладів. Після того, як тепло віддано, вода повертається в бак і змішується з гарячою водою, яка знову йде в радіатори. Також з ємності є вихід назад на водонагрівач.

 

Особливості системи опалення з теплоаккумулятором

Основною особливістю такої системи є наявність демпферної зони між тепловими контурами з різними рівнями температури. Наявність теплоаккумулятора дозволяє згладити цю різницю і значно збільшити ефективність опалювальної системи в цілому. Якщо буферної ємності ні, назад у водонагрівач надходить рідина з низькою температурою. Її нагрівання до заданого рівня вимагає більшої кількості енергоресурсів. А при використанні теплоаккумулятора потрібно буде додати від двох до п'яти градусів. Очевидно, що в процесі роботи пропадають пікові навантаження і це благотворно позначається на довговічності і функціональності котла, кількість нагару і сажі. До речі, збалансована система більш ефективно переробляє енергоресурс. У випадку з твердопаливним котлом, це означає збільшення періодів часу між закладками. Єдиним недоліком такого обладнання можна вважати повільний первинний нагрівання. На запуск може знадобитися від чотирьох до п'яти годин. Зате згодом комфортна температура в кімнатах забезпечена.

 

Оптимальна встановлення буферної ємності

Слід звернути увагу на те, що, незважаючи на загальну ефективність опалювальної системи з буферною ємністю, її установка можлива тільки в приватних будинках і будівлях малогабаритних громадського користування. Це пов'язано з значними розмірами бака теплоаккумулятора. Чим більшим опалювальний об'єкт, тим більший літраж теплоаккумулятора. Додайте сюди шар зовнішньої теплоізоляції і ви отримаєте дійсно велику конструкцію, яку, до того ж бажано встановити в приміщенні. Найбільш зручним буде розміщення такого обладнання в котеджах сучасної споруди, адже визначити місце під буферну ємність можна ще на етапі проектування. Це може бути підвальне або інше технічне приміщення.

Оскільки тепер ви знаєте, що придбання буферної ємності справа корисна, саме час знайти надійного постачальника. І не варто економити, адже теплоакумулятор окупається в середньому за 2 – 3 роки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner