Обладнання для відкачування стічних вод
Проблема грунтових і стічних вод добре знайома всім, хто проживає в приватному будинку або займається обслуговуванням багатоповерхових будівель. Сирі, а часом і затоплені підвали є серйозною загрозою цілісності всієї конструкції, здоров'ю мешканців. Зрештою, це просто незручно.
На щастя, впоратися з цією проблемою в наші дні не так складно. Для захисту стін від звичайної вогкості використовують різноманітні просочення та гідроізоляційні матеріали. Однак якщо вода буквально стоїть і постійно прибуває, згаданих засобів захисту буде недостатньо. В цьому випадку доведеться потурбуватися придбанням, встановленням та налагодженням спеціального обладнання для відкачування стічних вод.
У даному матеріалі ми розповімо про відмінності дренажних насосів від фекальних насосів, а також про те, де буде доречна встановлення такого обладнання.
Дренажні насоси та інше обладнання
Саме насоси є основним обладнанням для відкачування стічних вод. Обираючи подібний агрегат, ви повинні врахувати якість води. Якщо насос буде використовуватися тільки для видалення умовно-чистої або солоної води, дренажної моделі буде більш ніж достатньо. Під поняттям «умовно чиста» вода мається на увазі кількість і якість нерозчинних частинок, що містяться в рідині. Оскільки дренажний насос (на відміну від фекального) не здатний до подрібнення сторонніх домішок, його не бажано застосовувати для відкачування каналізаційних відходів
Однак для відкачування стічних та грунтових вод такий агрегат цілком підійде.
Також знадобляться шланги або труби, підведення джерела живлення і елементи кріплення (якщо пристрій буде використовуватися на постійній основі) і поплавці (для моделей насосів, які не мають власних датчиків в комплекті).
Зверніть увагу, що дренажні насоси можуть бути зануреними або поверхневими.
Сфери застосування дренажних насосів
Дане обладнання необхідно скрізь, де потрібно відкачування стічних вод.
Дренажні насоси застосовуються:
-
в побуті;
-
на виробництві;
-
в офісних та адміністративних будівлях (якщо є необхідність);
-
в тунелях метро.
В залежності від планованих обсягів робіт, можна підібрати пристрій будь-якої потужності. Але для побутових цілей цілком вистачить самого простого насоса. До речі, найбільш бюджетними є занурювальні насоси, однак, якщо фінанси дозволяють, краще брати поверхневий. Це пов'язано зі спрощеним доступом до обладнання для ремонту або технічного обслуговування, а також з тим, що така модель піддається меншому ризику перегріву. Оскільки занурювальні насоси охолоджуються за рахунок навколишнього рідини, збій в роботі поплавців може призвести до роботи вхолосту, з-за чого агрегат може згоріти.
Як вибрати насос для відкачування стічних вод
Щоб не помилитися в процесі вибір дренажного насоса, важливо заздалегідь обміркувати умови його експлуатації. Необхідно знати:
-
якість води;
-
режим роботи (чи буде він використовуватися постійно, періодично, сезонно);
-
необхідну потужність агрегату;
-
відстань, на яку треба перекачувати стічні води.
Також можна звернутися за консультацією професіоналів. Якщо ви не є фахівцем з обладнання для відкачування стічних вод, останній варіант краще, адже він гарантує відсутність помилок.