Дренажні насоси для систем водовідведення
Тим, хто проживає в багатоквартирному будинку або просто користується централізованою міською каналізацією, важко уявити собі, що звичні для них зручності вимагатимуть наявності самого різного устаткування при використанні септика. Дійсно, в приватному будинку з вигрібною ямою мало натиснути на злив бачка унітазу, щоб фекальні маси та інші відходи перестали бути вашою проблемою. Септик вимагає регулярної відкачування накопиченої рідини, мулу та інших відходів.
У даній статті ми розповімо про те, якими бувають насоси для систем водовідведення (в тому числі і для стічних вод), а також у чому різниця між дренажними і фекальними моделями.
Відмінності дренажних і фекальних насосів
Різниця між двома цими конструкціями помітна навіть візуально. По-перше, дренажний насос буде мати менший розмір. Це пояснюється тим, що в його конструкції відсутній крильчатка і сам механізм подрібнювача. Також, на відміну від фекального насоса, дренажний обійдеться набагато дешевше. Чому так? Все просто.
Найбільш значущим відмінністю фекальних і дренажних насосів є здатність перекачувати рідини з нерозчинними домішками різних розмірів. Дренажна модель не впорається з великими частками, також для неї стане проблемою наявність волосся, вовни або інших волокон. Наявність в конструкції подрібнювача фекального насоса дозволяє використовувати його не тільки в рамках систем водовідведення стічних вод, практично не забруднених, але і для регулярного обслуговування вигрібних ям, у яких може виявитися все що завгодно.
Переваги і недоліки дренажних і фекальних насосів
Обидві моделі відрізняються надійною конструкцією і розраховані на тривалий термін експлуатації. Однак фекальний насос системи водовідведення буде потужнішим і универсальней. За якість треба платити, тому його вартість значно вище, ніж у дренажного.
З іншого боку, більш дешевий варіант потребує попередньої біологічної переробки вмісту септика. Зате дренажний насос має дуже привабливу вартість і підійде також для інших потреб, наприклад, для відкачування стічних вод з підвалу в разі необхідності.
Поверхневі і глибинні моделі для відкачування стічних вод
Незалежно від того, який тип насоса для системи водовідведення ви вирішили брати, слід знати, що дане обладнання ділиться не тільки на дренажний і фекальне. Насоси обох згаданих типів відрізняються за способом установки.
На сьогоднішній день існує дві різні конструкції насосів для систем водовідведення: поверхнева і заглибна.
У першому випадку агрегат встановлюється на відстані від септика, на спеціально обладнаному майданчику (якщо установка стаціонарна) або на будь-якому зручному місці (для мобільного використання). Всередину вигрібної ями занурюється шланг, через який і відбувається відкачування вмісту.
У другому випадку насос опускається безпосередньо в рідку середу. Цей варіант також може бути стаціонарним або мобільним.
На даний момент занурювальні насоси, дренажні і фекальні, користуються найбільшим попитом, завдяки своїй доступною ціною, а також через простий автоматизації процесу. Якщо насос встановлюється стаціонарно, досить верхнього і нижнього поплавця, щоб процес запускався автоматично. Верхній поплавець визначає максимально допустиму границю, при досягненні якої стічними водами агрегат включається і приступає до відкачування. Нижній поплавець сигналізує нижньої межі. Важливо, щоб поплавці були встановлені коректно, так як занурювальні дренажні та фекальні насоси охолоджуються стічними водами або інший навколишнім середовищем. Якщо агрегат буде працювати вхолосту, він згорить.
Як вибрати насос для системи водовідведення
Вибираючи новий насос для системи водовідведення, варто звернути увагу на кілька моментів:
-
характеристики середовища (наявність нерозчинних домішок, їх розміри, температура рідини);
-
відстань, на яку треба перемістити стічні води;
-
обсяг роботи;
-
особливості септика (розміри, кількість стоків, глибина);
-
частота відкачування вмісту (постійне використання, сезонне або періодичне).
Ви можете вибрати обладнання для систем водовідведення самостійно в нашому каталозі фекальних і дренажних насосів. Також можна звернутися за консультацією фахівців по телефону або онлайн.